[et_pb_section bb_built=”1″][et_pb_row][et_pb_column type=”4_4″][et_pb_post_title _builder_version=”3.0.89″ title=”on” meta=”off” author=”on” date=”on” categories=”on” comments=”on” feature
[Németország egyik legismertebb személyi edzője, Thomas Korompai alakította ki az R1 edzésrendszert – az edzés egy holisztikus megközelítését, melyet az R1 Sportsclub-nál alkalmaznak.]
Omegawave: Miként került az Omegawave integrálásra az R1 Sportsclub edzésprogramjába?
Thomas Korompai: Az Omegawave-et – a folyékony periodizáció koncepciójával együtt – az akadémiánk összes edzőjének bemutattuk. Két helyszínen vagyunk jelen – Münchenben és Starnbergben –, ahol az összes kliensünket is megismertettük a módszerrel. Ha egyből az első edzésükön elvégzünk egy Omegawave értékelést, az nem csupán a szűrésükben segít, de fogadóképesebbek is lesznek az edzéssel kapcsolatos dinamikus szemléletmódunkat illetően. Emellett az első értékelést az edzési pulzustartományok meghatározására is használjuk – ez azért fontos, mert ezek a pulzustartományok jelentik az alapját a későbbi teljesítmény teszteknek.
Alapvetően pedig az Omegawave Coach rendszert haszáljuk az összes kliensünk készenlét értékeinek kezelésére. Azonban nem tekintjük magunkat kizárólag személyi edzőknek, és úgy véljük, a mi felelősségi körünkbe tartozik az adatok megmagyarázása a klienseknek, így meg tudjuk ismertetni őket olyan koncepciókkal, mint például a szívritmus-variabilitás, valamint azzal az elvvel is, hogy az edzésüket a testükből nyert biológiai adatok alapján optimalizáljuk.
Alapvetően 20 mérésből álló csomagokat ajánlunk az ügyfeleinknek, a mérések eredményeit pedig integráljuk az egyes edzések felépítésébe. Rendkívül pozitívak a klienseink visszajelzései, ugyanis folyamatosan arra törekednek, hogy minél többet tudjanak meg a testük működéséről, az Omegawave adatai pedig komoly segítséget nyújtanak ilyen téren.
A megterhelő életmódot folytató ügyfelek különösképpen értékelik az Omegawave rendszert. Például aki nem alszik éjjel többet 6 óránál, potenciálisan egy stresszes vezetői pozíciót tölt be, és általánosan érdeklődik olyan eszközök iránt, melyek segítségével jobban meg tud birkózni ezzel a megterhelő életmóddal. Ezek az emberek jellemzően tisztában vannak vele, hogy egy olyan életmód, ahol az egyik lábunkat folyamatosan a gázpedálon tartjuk, hosszú távon nem kivitelezhető, és néha vissza kell váltani egy sebességi fokozattal ahhoz, hogy egészségesek maradhassanak, és jó formában legyenek. Ilyen értelemben azt mondanám, hogy gyakrabban találkozunk a mindennapi élet „csúcsteljesítőivel”, mint sportolókkal. Együtt dolgozunk egy pszichológussal is, aki bizonyos komplikáltabb eseteknél segít értelmet találni az adatokban.
Nagyon holisztikus módon közelítünk a személyi edzéshez, 4 fő területre összpontosítva: táplálkozás, edzés, regeneráció és mentális töprengés. Ennélfogva nem csupán eddzük a stresszes embereket, hanem megvizsgáljuk az őket érő stressz eredetét, és innen kezdünk el építkezni. Az Omegawave ilyen tekintetben különösen értékes számunkra, mivel a rendszer gyakran olyankor is jelzi a szervezet fáradtságát, amikor az adott személy még nem feltételenül érzi magát stresszesnek. Ha pedig egy ilyen állapot továbbra is fennáll, azt javasoljuk az adott kliensnek, hogy vizsgáltassa meg orvossal a kortizol szintjét. Ezt követően pedig a személyi edzést az edzősködés következő szintjére emeljük.
OW: Milyen meglepő eredményeket tapasztaltál az Omegawave-vel?
TK: Érdekes eredmények születnek, amikor az emberek folyamatosan nagyon keveset alszanak. A mérés során gyakran sűrűbb kamrai szisztolét tapasztalunk annak ellenére, hogy az Edzésképesség Ablakai általánosságban véve zöldek. A szív elektromos jelzéseiben jelentkező ezen változások miatt úgy véljük, hogy biológiai korlátozások lehetnek jelen a keringési rendszerben – ez alapján pedig módosíthatjuk az edzést, valamint a regenerációs módszereket. Ezek lehet, hogy csupán apróságok, de véleményem szerint fontos különbséget jelentenek a személyi edzés terén.
OW: Miként kezeled azokat az embereket, akik szubjektív stressz-érzékelése nincs összhangban az Omegawave által gyűjtött adatokkal?
TK: Összességében edzőként igen komoly elismertségnek örvendünk. Amikor a klienseinkkel konzultálunk, és edzéssel, valamint életmóddal kapcsolatos tanácsokat adunk, jellemzően odafigyelnek arra, amit mondunk. Az Omegawave adatai pedig nem csupán abban segítenek, hogy mindig igazolják a döntéseinket, hanem fel tudjuk tenni a megfelelő kérdéseket is, mint például: Mennyire figyelsz oda az alvásodra? Hogyan táplálkozol? Mit javíthatunk még az edzéseden és az életmódodon, és miként? Ezt követően a klienssel közösen kiértékeljük, hogy az edzésünk és a bevatakozásaink hosszú távon sikeresek voltak-e. Az Omegawave adatok trendelemzése segítségünkre van ebben, mivel ezáltal megvizsgálhatjuk, hogy miként változnak az idők folyamán a biológiai adatok, valamint az általános egészség és az erőnlét.
Mindig összevetjük az objektív adatokat az egyes kliensek szubjektív stressz-érzékelésével is. Ilyenkor egy 0-100% közötti „energiahordóról” beszélünk, mely megmutatja a kliens általánons stressz szintjét. Objektív és szubjektív stressz adatok kombinációját használva próbálunk segíteni az ügyfeleinknek a mindennapi stressz hatékonyabb és fenntarthatóbb kezelésében. Abban bízunk, hogy a jövőben az objektív Omegawave adatokat és a szubjektív észlelt eredményeket egy saját alkalmazásba tudjuk integrálni, melyet használhatunk majd az ügyfeleinknél.
Link: https://www.omegawave.com/2017/08/17/move-eat-recharge-reflect-interview-with-thomas-korompai/
[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]
Olvass tovább, a peterlakatos.hu fiókoddal a cikk teljes tartalmához hozzáférsz, és ajándékba adnunk még négy ingyenes videó kurzust, valamint hat kézikönyvet.