[et_pb_section bb_built=”1″][et_pb_row][et_pb_column type=”4_4″][et_pb_post_title _builder_version=”3.12.2″ meta=”off” featured_image=”off” /][et_pb_image _builder_version=”3.12.2″ src=”http://robertsontrainingsystems.c
Amikor úgy döntöttem, hogy edzőtermet nyitok, a félprivát edzéseket választottam, mert úgy vélem, ebben ötvöződik a két véglet.
Egy félprivát edzés keretében elképesztő edzést tarthatsz a klienseidnek és a sportolóidnak, miközben jobban ki tudod használni a rendelkezésedre álló időt is.
És végső soron ez a lényeg, nem igaz? Így mindkét fél nyer.
De ha itt be is fejezném ezt a bejegyzést, az nem lenne túl hívogató!
Ezért ássunk egy kicsit mélyebbre annak kapcsán, hogy Bill-lel miért a félprivát edzésmódszert választottuk az Indianapolis Fitness and Sports Training-nél (IFAST), valamint azt is meg fogjuk vizsgálni, hogy miért lehet ez számodra is a megfelelő eszköz.
MIÉRT pont a félprivát edzés
Legalább 4 oka van annak, hogy miért használjuk a félprivát modellt az IFAST-nál, és miért lenne hasznos neked is, ha a saját termedben ezt a módszert alkalmaznád:
1. A kliens jobb eredményeket tud elérni,
2. Több embernek tudsz segíteni, és nagyobb lesz a bevételed is,
3. Több jómódú/stabil keresetű vendéget tudsz bevonzani, és stabilabb üzleti modellt tudsz kialakítani, valamint valószínűleg
4. Több kiegészítő bevételre tehetsz szert.
Menjünk végig ezeken egyesével egy kicsit részletesebben.
A kliens jobb eredményeket tud elérni
Minden alkalommal, amikor egy kliens konkrét edzői tanácsokat kap, az eredmények azonnali javulására lehet számítani.
Az az egyszerű tény, hogy valaki megbízhatóan és rendszeresen foglalkozik velük, hatalmas hatással lesz a teljesítményükre.
Ez ahhoz hasonló, mint amikor valaki, aki soha nem edzett, belekezd egy edzésprogramba. Masszív fejlődésre lehet ilyenkor számítani, különösen a kezdeti időszakban!
Ez akkor is igaz, ha valaki egy nagyobb csoportból egy kisebb csoportba lép át. Elvégre, ha csak 2-4 ember van egy edzésen, több figyelmet kapsz, mint ha pusztán egy vagy a 10, 15 vagy 20 emberből.
Több embernek tudsz segíteni ÉS nagyobb lesz a bevételed is
Azért ezt az iparágat választottam, mert segíteni akartam az embereknek szálkásabbá, erősebbé és sportosabbá válni. De ha saját termet nyitsz, hamar rádöbbensz, hogy ha nem keresel pénzt, és nem vagy nyereséges, akkor nem fogsz tudni segíteni nekik túl sokáig!
Ezért a félprivát edzés gondolata rendkívül vonzónak tűnt. Így nem csak több embernek tudtam segíteni, de több volt a bevételem is.
Amikor privát edzéseket tartottam, a kapacitásaim elég korlátozottak voltak. Egy átlagos munkanapom nagyjából így nézett ki.
[/et_pb_text][et_pb_image _builder_version=”3.12.2″ src=”http://robertsontrainingsystems.com/wp-content/uploads/2013/09/alarm-clock-300×200.jpg” align=”center” /][et_pb_text _builder_version=”3.12.2″]
Igen, tényleg 4:45-kor kelek MINDEN NAP…
4:45 – Ébresztő, zuhany, reggeli
5:40 – Úton az első klienshez
6:00 – Első kliens, úton a második klienshez
7:10 – Második kliens, úton a harmadik klienshez
8:30 – Harmadik kliens, úton a negyedik klienshez
10:00 – Negyedik kliens, majd szünet (ebéd, kávé, akármi)
13:00 – Ötödik kliens, majd 1 óra szünet
15:00 – 2 óra meló a gimnáziumban
17:30 – Utolsó kliens, irány haza
Mint láthatod, nem csak arról van szó, hogy a bevételem a ténylegesen ledolgozott munkaórák számától függött, hanem a kliensek közti utazással még időt is vesztettem!
(Megjegyzés: Ha valaha is ezt kell csinálnod, hallgass közben oktató anyagokat. Elképesztően sokat tanultam azáltal, hogy az utazásra fordított időmből ”tanulásra használható időt” faragtam.)
Félprivát környezetben az edző óradíja megoszlik a kliensek között. Tehát a privát edzés árának töredékéért az edzői felügyelet mértéke csupán minimálisan csökken.
Tehát ez gazdaságos a kliens számára is, mivel magas szintű szolgáltatást kapnak kiugróan magas árak nélkül.
Számoljunk egy kicsit…
Ha jelenleg 100 dollár/óra áron tartasz privát edzést, 1 óra alatt maximum 100 dollárt kereshetsz.
De tegyük fel, hogy félprivát módszert használsz, és sokat engedsz az árból, így 40 dollárt számlázol ki óránként.
Ha óránként 3 kliensed van, máris megnövelted 20%-kal a bevételedet. Ha pedig még egy negyedik klienst is bevállalsz, máris felmentél 100 dollár/óra (a privát edzéssel elérhető ”maximumod”) bevételről 160 dollár/órára (a félprivát edzéssel elérhető ”maximumod”)!
Szerintem ez nem csekély bevételnövekedés.
A félprivát edzésmódszerre történő váltással elképesztő mértékben tudod növelni a kereseti potenciálodat.
Azt a tényt pedig még nem is említettem, hogy hacsak nem a világ gazdagabb részén élsz (vagy elképesztően sok vagyonos embert ismersz a környéken), akkor sokkal több potenciális kliens lesz hajlandó 40 dollárt kiadni óránként a szolgálataidért, mint 100 dollárt.
Több jómódú vendéget tudsz bevonzani és stabilabb üzleti modellt tudsz kialakítani
Ha az elsődleges üzleti modellel bootcamp-ekre vagy nagy csoportos edzésre épül, akkor tisztában vagy vele, hogy masszív hullámzások jelentkezhetnek a havi bevételeidben.
Azonban ha elmozdulsz a magasabb szintű szolgáltatások irányába a félprivát edzés segítségével, azonnal egy vagyonosabb klientúrát tudsz megcélozni.
Ezáltal kiszámíthatóbbá válik a havi kereseted, és nem kell amiatt aggódnod, hogy tömegesen tűnnek el a klienseid, ha rosszabbul megy a gazdaság.
A félprivát edzést választók jellemzően stabilabb anyagi helyzettel rendelkeznek, mint a bootcamp környezetben edzők, így a fitnesz üzleted számára hosszú távon jobb kliensnek számítanak.
Több kiegészítő bevételre tehetsz szert
Végül, de nem utolsó sorban függetlenül attól, hogy jelenleg privát vagy nagy csoportos edzést tartasz, a félprivát edzéstípus lehetősége segíthet változatosság tenni az ajánlataidat és az ügyfélkörödet.
Ha bootcamp típusú edzések vannak a kínálatodban, mindig lesznek olyan kliensek, akik magasabb szintű kiszolgálásra vágynak. Több időre, több figyelemre, személyre szabottabb edzésre, stb. vágynak.
Másrészt, ha kizárólag privát edzések érhetők el nálad, azzal kiárazod magad a piac nagy részéről. Egy olcsóbb árfekvés (a félprivát edzések révén) több ügyfélhez juthatsz el, és új társadalmi csoportokat is meg tudsz szólítani.
Végigvettük az okokat, amik miatt imádom a félprivát edzést. Most pedig beszéljünk egy kicsit az üzleti oldallal kapcsolatos tapasztalatokról, melyekre az IFAST vezetésével töltött éveim során sikerült szert tennem.
A félprivát edzés üzleti oldala
Azonnal vegyél fel egy adminisztrátort
Ezt a tippet Alwyn Cosgrove-tól hallottam, és a lényege teljes mértékben érthető is.
Tegyük fel, hogy épp a kliensekkel foglalkozol. Tele van az időbeosztásod (6, 7, 8, 15, 16, 17 óra), és keményen odateszed magad.
Hogy ennek mi a hátránya? Nos…és ki veszi fel a telefont az új érdeklődőkkel való egyeztetés miatt?
Ki osztja be a klienseidet a következő edzésükre?
Ezek az apróságok mind nagyon fontosak. Egy zseniális adminisztrátor segítségével szó szerint egyik napról a másikra hatalmasat tud nőni az üzlet.
Az IFAST-nál szerencsések vagyunk, mert ott van nekünk Kristen. Úgy vélem, nem véletlen, hogy mióta felvettük Kristent, az IFAST-nál sorozatban karrierünk legjobb hónapjait.
[/et_pb_text][et_pb_image _builder_version=”3.12.2″ src=”http://robertsontrainingsystems.com/wp-content/uploads/2013/09/Big-Roy-Silly-300×169.jpg” align=”center” /][et_pb_text _builder_version=”3.12.2″]
A tapasztalat a legfontosabb
Amit trénerekként és edzőkként csinálunk, annak nagy része nem is az edzésről szól – inkább a tapasztalatról, amit a kliensek a segítségünkkel megszereznek. Arról, hogy miként érzik magukat a segítségünkkel.
Aranyat ér egy olyan adminisztrátor, aki mosolyogva köszönti a klienseket, képben van az életükkel kapcsolatban, amikor pedig az edzés után hazaindulnak, szép napot kíván nekik, mielőtt kilépnének az ajtón.
Hogy mi a lényeg? Csináld azt, amiben a legjobb vagy. Ha edző vagy, akkor edzd az embereket. És találj egy fantasztikus adminisztrátort, aki hisz abban, amit csinálsz, és segít napról napra jobbá varázsolni a termedet.
A kezdetektől elektronikus átutalás útján szedd be a pénzeket
Bár erről már az online edzéssel kapcsolatos bejegyzésekben is beszéltem, de nem győzöm hangsúlyozni, hogy a legtöbb fitnesz üzlet esetében elengedhetetlen az elektronikus átutalások alkalmazása.
Ismerek pár embert, akik nem így dolgoznak, de szerintm ők inkább a kivételt jelentik, nem pedig a szabályt.
Meg kell mondanom, mindig akkor adódtak problémák, amikor kivételt tettünk a szabály alól (megengedtük, hogy valaki készpénzzel vagy csekkel fizessen havi díjat).
Az IFAST-nál az új tagok két opció közül választhatnak:
1. Havi szinten fizetnek átutalással, vagy
2. Egyben fizetik ki a szerződés teljes összegét készpénzzel vagy csekkel.
Ez persze biztos keményen hangzik, de az elmúlt 4 év tapasztalatai megtanították, hogy a szabályok okkal vannak. Minden alkalommal, amikor megszegem őket, azt kívánom, hogy bár ne tettem volna.
Gondolkozz üzleti fejjel
Ez rendkívül fontos – különösen, ha most kezdesz hozzá. Ettől függetlenül kérlek csináld végig az alábbi rövid gyakorlatot:
Képzeld el, hogy 5, 10 vagy akár 15 éve kezdted már az egészet, és mostanra már egyáltalán nem veszel részt a napi teendőkben. Hogy tudod biztosítani, hogy minden a megfelelő módon menjen?
Hogy érheted el, hogy pontosan úgy működjön minden, mintha ott lennél minden nap?
Erre csupán egyetlen helyes válasz létezik: Rendszert építesz ki mindenre.
Nálunk mindenre van egy írásos eljárásrend, a zuhanyzók takarításától kezdve a telefonok kezeléséig.
Lényegében ugyanezt építettük ki az edzői munka kapcsán is. Az IFAST-nál minden alkalmazott először gyakornok volt (összesen 16 hétig), melynek során elsajátíthatta az edzői munkával és az edzésrendszerünkkel kapcsolatos tudnivalókat.
A lényeg, hogy ha fenntartható üzletet szeretnél, akkor mindenre ki kell alakítanod rendszereket és folyamatokat.
És hidd el, jobb ezen minél hamarabb túlesni. Onnantól, hogy már elfoglalt vagy, a legutolsó dolog, amire egy hosszú nap végén vágysz, az egy eljárásrend összeállítása.
Használj gerilla marketinget
Kis fitnesz üzletek esetében a marketing lehet a legproblémásabb terület. Elvégre azért kerültünk ebbe az iparágba, hogy segítsünk másoknak az edzésben.
[/et_pb_text][et_pb_image _builder_version=”3.12.2″ src=”http://robertsontrainingsystems.com/wp-content/uploads/2013/09/guerilla_marketing_crop380w-300×197.jpg” align=”center” /][et_pb_text _builder_version=”3.12.2″]
GERILLA marketing – nem GORILLA!
Mégis ki akar marketing kampányokról beszélgetni?
QR kódokról?
Vagy automatikus válaszüzenetekről?
Azonban sajnálatos módon onnantól, hogy a termünk megnyitja kapuit, mi vagyunk felelősek a marketingért is.
És akármennyire is imádom az ajánlásokat, attól az még nem tekinthető marketing stratégiának!
Azonban amikor megnyitod a termedet, ne gondold, hogy bankot kell rabolnod a marketing terved megvalósításához. Az IFAST megnyitásakor Bill-lel számos apróságot kipróbáltunk, de a blogolás volt az egyik legjobb módszerünk.
Egy másik egyszerű taktika a közösségi oldalak – például Facebook és Twitter – használata. Ez egy kiváló ”szoft” marketing stratégia, különösen, ha van blogod, hírleveled, stb., amin tartalmat is szolgáltatsz.
Végül, de nem utolsósorban, ha teljesen távol áll tőled a marketing világa, érdemes felfogadnod egy szakértőt. Keress a környéken valakit, akinek tartasz edzéseket cserébe azért, hogy összeállít neked egy marketing programot/rendszert.
Így jobban tudsz gazdálkodni az időddel és a szolgáltatásaiddal, miközben a szakértő a saját szakterületén foglalkozhat az üzleted fejlesztésével.
Ezek voltak a félprivát edzés üzleti oldalával kapcsolatos legfontosabb tudnivalók. Most pedig térjünk át arra a területre, amit a legjobban imádok – ez pedig a programtervezés és az edzői munka!
Programtervezés és edzői munka a félprivát edzések esetében
Először EGYETLEN ember edzésében legyél jó
Bár üzleti szempontból nézve kiváló módszer a félprivát edzés, de senki sem mondta, hogy az edző szemszögéből nézve könnyű lenne.
Több bevételt hoz? Abszolút.
Olcsóbban elérhető a klienseknek? Abszolút.
De edzőként is könnyebb dolgod van? EGYÁLTALÁN NEM!
Amikor egyszerre kettő, három vagy négy klienssel kell foglalkoznod, az nagyon kemény meló. Jobb, hatékonyabb modell – de attól még nehéz feladat.
[/et_pb_text][et_pb_image _builder_version=”3.12.2″ src=”http://robertsontrainingsystems.com/wp-content/uploads/2013/09/seamus1-300×199.jpg” align=”center” /][et_pb_text _builder_version=”3.12.2″]
A korábbi IFAST-gyakornok Sean Griffin edzés közben
Ezért mielőtt fejest ugranál a félprivát edzésmódszerbe, légy jó egyetlen ember edzésében. El is mondom számos a gyakornokomnak, hogy miután végeztek az IFAST-tal, tartsanak privát edzéseket egy big box teremben.
“De Mike, te utálod a big box termeket. Miért tennéd ezt szegény gyakornokaiddal?”
Remek kérdés – két okom van rá, hogy ezt ajánlom:
1. Hogy fejlesszék a saját filozófiájukat, és foglalkozzanak a saját klienseikkel, valamint
2. Hogy fejlesszék az értékesítési készségeiket.
Amikor otthoni privát edzéseket tartottam, együtt dolgoztam egy elképesztően sikeres üzletemberrel. Az illetőnek legalább 20 (vagy még több) háztömbje volt Indianában és Texasban.
Adott egy kiváló tanácsot:
“Ha tudod, inkább más kárára kövesd el a hibáidat.”
Ne nyiss egyből félprivát termet, csak hogy utána rádöbbenj, nincsenek meg hozzá a kellő edzői vagy értékesítői készségeid.
Inkább olyan környezetben dolgozz, ahol belefér, ha közben hibázol. Csiszold a készségeidet, majd ha már kinőtted a helyet, lépj tovább, és nyiss egy saját termet.
Egy kicsit eltértem a tárgytól, de ahhoz, hogy kiderüljön, képes vagy-e több embert egyszerre edzeni, nem árt, ha előbb kiváló leszel egyetlen ember edzésében.
Készíts sablonokat MINDENRE
Ez iszonyat sokat számíthat. Az emberek mindig arra kíváncsiak, mennyire személyre szabottak a az IFAST-nál a “személyre szabott” programok.
A helyzet az, hogy totálisan személyre szabottak – egy bizonyos mértékig.
Elmagyarázom…
Bár minden egyes kliens, akivel csak találkozol, szereti azt hinni, hogy ő egy speciális és különleges virágszál, de az az igazság, hogy mi emberek hajlamosak vagyunk előre megjósolható mintákat követni.
Ezért bár az egyes emberek abszolút eltérő programokat és sablonokat kapnak, ez nem jelenti azt, hogy minden kliens vagy sportoló programja maga a Mona Lisa.
Igazából azt mondanám, hogy minél inkább kezdő valaki, annál általánosabbnak kell lennie a programnak!
Számos kliensünknek ugyanarra van szükség most is, mint 10 évvel ezelőtt.
Mobilitásra és stabilitásra a megfelelő területeken.
Erősebb törzsre, farizmokra, combhajlítókra és felső háti szakaszra.
Megfelelően fejlesztett energiarendszerekre.
Egy kicsit idegesít is, hogy egy csomót vitatkozunk mindenféle fárasztó marhaságokon, és nem vesszük észre, hogy a legtöbbeknek csupán az alapokat kellene jól megtanulniuk.
Ezért állíts össze jó néhány sablont, és azokat használd. A sablont pedig egyszerűen csak módosítsd egy kicsit az adott kliens vagy sportoló igényeinek megfelelően.
Ne nehezítsd meg fölöslegesen a dolgokat. Annak is megvan a helye és az ideje, de az edzéssel foglalkozó népesség 80-90%-a esetében elsődlegesen a mozgás alapjainak kialakítására, valamint az alapgyakorlatok elsajátítására van szükség.
Amíg pedig ez nincs meg, ne lépj tovább, és ne kérj el 200 dollárt érte.
Progressziók, regressziók, bla, bla, bla
Tudod, honnan tudom, hogy már unod hallgatni, amiről beszélek?
Onnan, hogy már én is unom hallgatni magamat erről beszélni!
De a lényeg az alábbi: Ahogy minden egyes programra sem kell Van Gogh vagy Monet festményként tekinteni, ugyanúgy nincs szükség kreatív elmélkedésre minden progresszió és regresszió kapcsán sem.
5 évvel ezelőtt összeállítottam az összes progressziómat és regressziómat az összes nagy mozgásminta (négyfejű combizom domináns, csípő domináns, függőleges húzás, stb.) kapcsán.
Így ha valakinek nagyon jól megy egy adott gyakorlat, egyből tudom, melyik gyakorlat jelenti a következő progressziót.
Ha pedig valaki nagyon küzd egy gyakorlattal, egyszerűen visszább lépünk 1-2 szinttel, hogy meg legyen a sikerélmény.
Ez rendkívül kritikus fontosságú a gyors tempójú félprivát edzések esetében. Ha mindig meg kell állnod gondolkodni az egyes progressziók és regressziók kapcsán, miközben több klienssel vagy sportolóval is foglalkozol, akkor nagyon nehézkesen fog menni a dolog.
És ne feledd, hogy ezek a dolgok sincsenek kőbe vésve. Az elmúlt 2-3 évben tanultak alapján én is nemrég finomítottam a progresszióimon és regresszióimon.
Ez egy soha véget nem érő folyamat, de elképesztően értékes lehet végig az edzői karriered során.
Találd meg a könnyű gyakorlatokat
Erőemelőként imádom a háton guggolást.
Komolyan imádom. Azt kívánom, bárcsak mindenki képes lenne párhuzamos alá guggolni tökéletes technikával.
A korai programjaim pedig pontosan ezt tükrözték.
Sportoló vagy? Akkor csinálj háton guggolást.
Izmot akarsz építeni? Remek, csinálj háton guggolást.
Nem akarsz guggolni? Aggodalomra semmi ok – most pedig fogd be, és guggolj.
Azt hiszem, erre mondják azt, hogy egy kör alakú testet próbálunk átnyomni egy négyzet alakú lyukon!
Amikor elkezdtem félprivát edzéseket tartani, hamar megtanultam, hogy ez nem működik. A gyakorlatot kell személyre szabni, nem pedig fordítva.
Kis csoportos edzés során több embert kell egyszerre edzened. Ehhez olyan gyakorlatokat kell kiválogatnod, melyek nem csupán segítenek a minták kialakításában, de könnyen megtaníthatók, és ösztönösen működnek egy új kliens esetében is.
[/et_pb_text][et_pb_image _builder_version=”3.12.2″ src=”http://robertsontrainingsystems.com/wp-content/uploads/2013/09/goblet-squat-200×300.jpg” align=”center” /][et_pb_text _builder_version=”3.12.2″]
A goblet guggolás
Még ha nálad jobban senki sem képes megtanítani a háton guggolást, akkor is bele fog telni a dolog egy kis időbe.
Azonban ezen idő töredéke alatt megtanítom bárkinek a goblet guggolást vagy a tárcsával guggolást. Egyszerűbb őket megtanulni, és sokkal nehezebb elcseszni!
Továbbá jobban hiszek a mozgásminőség fontosságában, mint eddig valaha. Ha elő tudok írni valakinek egy olyan gyakorlatot, amit gyorsan meg tud tanulni, jó minőségben végre tud hajtani, és a segítségével egy stabil mozgási alapszintet tudok kialakítani, akkor egyértelműen azt választom.
Bármennyit tudnék még beszélni arról, hogy miként érdemes félprivát körülmények között programozni és edzést tartani, de remélhetőleg a fenti tippek már elegendőek ahhoz, hogy hatékonyan tudd alkalmazni ezt a módszert. Elvégre minél hatékonyabban dolgozol, annál jobbak lesznek a kliens, valamint a te eredményeid is.
Összefoglalás
Nos íme – egy félprivát edzőterem nyitásának okai, valamint pár üzlettel és edzéssel kapcsolatos tipp, hogy jól működhessen az üzleted.
Sok hibát követtem el útközben, ezért remélem, ez a bejegyzés segíteni fog, hogy legalább némelyiket elkerülhesd!
Végül, de nem utolsó sorban, ha tetszett ez a bejegyzés, kérlek segíts azzal, hogy megosztod a barátaiddal a Facebook-on, és szólsz róla az ismerőseidnek a Twitter-en – vagy egyszerűen csak átdobod a linket egy olyan barátodnak, aki lehet, hogy edzőtermet fog nyitni a későbbiekben.
A legjobbakat kívánom,
MR
Link: http://robertsontrainingsystems.com/blog/semi-private-training/
[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]
Olvass tovább, a peterlakatos.hu fiókoddal a cikk teljes tartalmához hozzáférsz, és ajándékba adnunk még négy ingyenes videó kurzust, valamint hat kézikönyvet.