[et_pb_section bb_built=”1″][et_pb_row][et_pb_column type=”4_4″][et_pb_post_title _builder_version=”3.0.86″ title=”on” meta=”off” author=”on” date=”on” categories=”on” comments=”on” feature
A hatékony ütéseket, pusztító rúgásokat és taktikus grappling támadásokat ötvöző MMA harcos, Maxim ”Maximus” Grishin június 11-én becserkészte és legyőzte Maxim Futint, így szerezve meg sorozatban a 11. győzelmét. Nem sokkal az impozáns teljesítményét követően lehetőségünk nyílt beszélgetni kicsit az orosz félnehézsúlyú versenyzővel az edzésmódszeréről.
Omegawave: El tudnád mondani, hogy miként használod az Omegawave rendszert az edzéseid során?
Maxim Grishin: Mielőtt válaszolnék, meg kell említenem, hogy korábban többnyire szubjektívan, érzés alapján értékeltem az edzésre való készenlétemet. Most azonban az Omegawave segítségével már objektív visszajelzés is rendelkezésre áll a regenerációmat illetően.
Közel naponta mérem magam, általában reggel, ébredés után. Ezen információt arra használom, hogy tisztában legyek vele, mennyit edzhetek aznap, és figyelembe véve a fiziológiai állapotomat milyen edzéstípus lenne az ideális. Ezt hangsúlyoznom kell: objektív adatok birtokában egész pontosan meg tudom határozni, hogy mikor kell csökkenteni az edzésterhelést, és azt is, hogy mennyivel.
Ez a megközelítés segített minden eddiginél magasabb szintre emelni a sportteljesítményemet, amit a sikeres küzdelmeim is tükröznek.
OW: Tudnál mesélni egy kicsit arról, hogy miként épülnek fel az edzéseid?
MG: Egy átlagos héten 10 edzésem van: reggel küzdősport, este pedig állóképességi.
Azt figyeltem meg [az Omegawave adataiból], hogy hétfőtől szerdáig a testem általában jól kezelte a napi két edzés jelentette edzésterhelést, de csütörtökön vagy pénteken nagy esély volt rá, hogy a felgyülemlett terhelés miatt a készenlétem nem volt optimális. Ezért miután láttam ezeket az értékeket az Omegawave rendszerben, jelentősen le tudtam csökkenteni a terhelést azokon a napokon, így előzve meg a testem túlterhelést, és kerülve el a sérüléseket. Időnként még egész pihenőnapokat is kiveszek – ez olyan dolog, amit soha nem csináltam, amikor szubjektív visszajelzések alapján alakítottam az edzésemet.
OW: Volt az Omegawave mérésnek olyan paramétere, melyre különösen nagy figyelmet fordítottál?
MG: Úgy éreztem, hogy az idegrendszerem – vagyis a DC potenciál – remekül korrelált a komplex mozgások végrehajtására való képességemmel az edzés során. Onnantól, hogy ezt észrevettem, amikor a DC potenciálom reggel alacsony volt, kihagytam minden olyan gyakorlatot az edzések során, mely komplex biomechanikát igényelt volna.
[/et_pb_text][et_pb_image _builder_version=”3.0.86″ src=”https://movelab.hu/wp-content/uploads/2017/11/18.jpg” show_in_lightbox=”off” url_new_window=”off” use_overlay=”off” align=”center” always_center_on_mobile=”on” force_fullwidth=”off” show_bottom_space=”on” /][et_pb_text _builder_version=”3.0.86″ background_layout=”light”]
OW: Rajtad kívül ki látja még az adataidat? Megmutatod őket az edzőidnek is?
MG: Megosztottam az adataimat pár megbízható szakértővel, mint például Dr. Roman Fomin-nal az Omegawave-től – aki fiziológiai tanácsokkal látott el –, valamint Vaszilij Volkovval, aki az erő-, és állóképességi edzésem során segített nekem. Jelenleg nincs harcművészeti edzőm. Ilyen téren magamat edzem, és eddig ez kiválóan bevált – de tisztában vagyok vele, hogy a küzdősportok világában ez nem megszokott.
OW: Hogy érezted magad a legutóbbi harcodon, amikor Maxim Futinnal küzdöttél? Volt bármi különbség a korábbi összecsapásaidhoz képest?
MG: Igen, hatalmas volt a különbség! Még soha nem éreztem magamat ilyen nyugodtnak és lazának, mint ezen az összecsapáson. Olyan érzés volt, mintha ez is csak egy újabb edzés lenne, ezért emiatt a ”lazaság” miatt jobban tudtam küzdeni.
OW: Mi volt a legnagyobb változás az edzésedben az objektív adatok birtokában?
MG: A teljes volumen, valamint az egyes edzések időtartamának csökkentése. Korábban gyakran végkimerülésig edzettem egy edzésen, az edzéseim pedig 2-3 órásak voltak. Most már sokkal rövidebbre fogom őket, és ha nagyobb volumenre van szükségem, akkor inkább beiktatok még több rövid edzést aznapra.
A sparring edzéseken szintén felhasználom a biológiai információkat. Ezt úgy értem, hogy amikor gyengébb a funkcionális állapotom, olyankor próbálok takarékosabban küzdeni – azonban amikor a küzdelem előtt az állapotom optimális, agresszívabban harcolok, és folyamatosan nyomulok előre.
OW: Mi volt számodra az objektív adatok legnagyobb tanulsága?
MG: Nos, először is, úgy vélem, hogy a profi karrierem legmagasabb szintű teljesítményét sikerült elérnem – ezt előnyömre tudtam fordítani a harc során, és úgy éreztem, hogy mindig egy lépéssel az ellenfelem előtt járok.
A második aspektust azt jelentette, hogy megtanultam, miként módosítsak az edzésemen a fiziológiai visszajelzések alapján – valamint elfogadtam, hogy akármennyire is szeretném, bizonyos dolgok fáradt állapotban történő edzése nem válik az előnyömre. Ezért többé már nem úgy építem fel az edzéseimet, hogy átküzdöm magam a fáradtságon az edzésvolumen maximalizálása érdekében.
Link: http://www.omegawave.com/2016/06/29/one-step-ahead-mma-fighter-maxim-grishin/
[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]
Olvass tovább, a peterlakatos.hu fiókoddal a cikk teljes tartalmához hozzáférsz, és ajándékba adnunk még négy ingyenes videó kurzust, valamint hat kézikönyvet.