Steven Munatones a KAATSU Global-nak az alábbiak
Ha ez az egy évtizeden át tartó kísérlet nem lett volna sikeres, a KAATSU soha nem jutott volna el Japánon kívülre. Ha a KAATSU protokollok bármiféle problémát okoztak volna ezeknél az idősebb szívbeteg pácienseknél, a KAATSU Global nem jöhetett volna létre az Egyesült Államokban – vagy bárhol máshol.
Miután 10 éven át tanulmányozták, tesztelték és kutatták a KAATSU Cycle passzív használatát, valamint dokumentálták a KAATSU eszközök alkalmazási lehetőségeit és korlátozásait, mostanra nyilvánvalóvá vált, hogy a cikkem elején említett tanulmányban szereplő BFR eszközök és protokollok jelentősen eltérnek a KAATSU módszertől.”
Az említett tanulmány szerzői az alábbi megállapításokat tették: „a véráram korlátozásos edzéshez (BFRT) egy felpumpált állapotban lévő, az edzett izom proximális végén elhelyezett pneumatikus szorítóra vagy bandázsra van szükség az edzést megelőzően és edzés közben is.”
KAATSU eltérés: A KAATSU rugalmas, keskeny pneumatikus pántok nem számítanak sem vérnyomás korlátozó szorítónak, sem bandázsnak, és nem is úgy alakították ki őket, hogy megakadályozzák a vér áramlását. Valójában a Masimo MightySat ujjra rögzíthető pulzoximéter segítségével könnyen megfigyelhető, hogy a véráramlás soha nem kerül elzárásra a KAATSU Air Bands viselése során.
„Az alacsony intenzitású, BFRT módszerrel végzett ellenállásos edzés hasonló növekedést eredményez az izomtömegben és az erőben, mint ami magas intenzitású edzés során figyelhető meg véráram korlátozás nélkül. A BFRT terápiás célra potenciálisan használható eszközkénz mostanra már klinikai kutatások során is szerepet kapott funkcionálisan korlátozott személyek – például idősek, valamint ortopéd és kardiovaszkuláris betegségekkel/panaszokkal küzdő páciensek – kezelése során.”
KAATSU eltérés: Szívbeteg páciensek esetében kizárólag KAATSU Cycle-t alkalmazunk. Míg a BFR esetében folyamatosan fenntartott állandó nyomással próbálnak izomtömeget építeni, a KAATSU Cycle a pántok ismétlődő felfúvódásából és leengedéséből áll, és nem célja az izomtömeg növelése.
„A BFRT egy olyan edzésmódszer, melynek során alacsony intenzitású ellenállásos edzést kombinálunk véráram korlátozással, egy felpumpált állapotban lévő, az edzett izom proximális végén elhelyezett pneumatikus szorító vagy bandázs segítségével.”
KAATSU eltérés: A KAATSU Cycle során a végtagoknak nem kell mozogniuk, az edzés pedig nem előírás – vagy akár csak elvárás – a KAATSU-t végző szívbeteg páciensek esetében.
„Általánosságban véve a bandázs által kifejtett külső nyomás mértéke az artériás elszorítás nyomásához (vagyis egy végtag vérkeringésének meggátolásához szükséges mértékű nyomáshoz) igazodik, mely elegendő ahhoz, hogy részlegesen korlátozzuk az artériás beáramlást, valamint teljes mértékben megakadályozzuk a vénás kiáramlást.”
KAATSU eltérés: A KAATSU Air Bands nem függ az artériás elszorítás nyomásának mértékétől. És ami még fontosabb: a vénás kiáramlás teljes, valamint az artériás beáramlás részleges korlátozása nem célja a KAATSU-nek, valamint nem is része a protokolloknak.
„Japánban egy kiterjedt felmérés során BFRT [megjegyzés: a szerzők itt KAATSU Specialistákra utalnak] instruktorokat kérdeztek meg 232 intézményben, és a megkérdezettek 120 ezer eltérő demográfiai és klinikai jellemzőkkel (pl. idősek, valamint elhízástól, cukorbetegségtől, cerebrovaszkuláris és kardiovaszkuláris betegségektől) rendelkező páciens adatai alapján nem számoltak be egyetlen jelentős problémáról – mint például agyvérzés, agyi infarktus vagy trombózis – sem. A megfigyelt mellékhatások csupán mérsékeltek voltak, ide értve az átmeneti zsibbadást vagy szédülést, véraláfutást és viszketést.”
KAATSU eltérés: Ez a japán KAATSU Specialisták bevonásával végzett tanulmány helytálló (“Use and safety of KAATSU training: Results of a national survey”); azonban a japán instruktorok egyikének sem állt akkoriban rendelkezésére a jelenleg már elérhető automatizált KAATSU Cycle funkció, mely megtalálható a KAATSU Master 2.0, KAATSU Nano és KAATSU Cycle 2.0 egységekben. A felmérést több, mint 15 évvel ezelőtt végezték Japánban, mielőtt még kifejlesztésre került volna az eszközök jelenlegi generációja. Az egy évtizeden át tartó tanulmány hatására 2014 óta a KAATSU Gloval kizárólag olyan eszközöket forgalmaz, melyekben megtalálható az automatizált KAATSU Cycle funkció.
Átmeneti zsibbadás vagy szédülés esetén a KAATSU Air Bands-et azonnal el kell távolítani, és fontos a kellő mértékű hidratáltság biztosítása az automatizált KAATSU Cycle-t megelőzően. Véraláfutás és viszketés esetén a KAATSU Air Bands-et azonnal el kell távolítani, és alacsonyabb nyomást kell alkalmazni. Többek közt ezen okok miatt sem függ a KAATSU feszesség (nyomás) az AOP-tól.
„Azonban óvatossággal kell kezelni a BFRT biztonságosságával kapcsolatos általános feltételezéseket, tekintve a klinikai páciensek bevonásával végzett hosszú távú prospektív kísérletek csekély számát, valamint a szakirodalomban nem említett potenciális mellékhatásokat.”
KAATSU eltérés: A 7 ezer szívbeteg páciens bevonásával végzett 10 éves japán tanulmány fontos eredménye, hogy a KAATSU-t soha nem használjuk olyan pácienseken, akik akut szívinfarktustól, instabil anginától, kamrai tachycardiától vagy súlyos arrhythmiától, súlyos szívelégtelenségtől (NYHA IV. osztály), súlyos érszűkülettől, akut tüdőembóliától vagy tüdőinfarktustól, illetve akut szívizomgyulladástól vagy szívburokgyulladástól szenvednek.
Link: https://www.kaatsublog.com/2020/07/clinical-safety-of-kaatsu.html
A teljes tartalom megtekintéséhez kérjük, jelentkezz be!
Bejelentkezés