Annak meg mi értelme, igaz? Ha már eddig eljutottam, nem igaz, hogy innen nem megyek tovább. Biztos vagyok benne, hogy megy…de minek, ha nem szabályos. És egyébként is, hol az 1/3 vége, igaz?
Az 1/3 TGU fekvő helyzetből indul.
– Gurulás a súlyhoz
– Visszagurulás a súllyal, a súlyt tartó kéz a bordaíven
– A súly kinyomása
– Azonos oldali láb felhúzása, térd a plafon felé mutat
– Tenyérre fel, könyökön át
– Csípő az égben
És innen vissza. A súlyt végig nézd.
1. Ha az FMS teszt bajt jelez a vállad mobilitásával, akkor a súlyt nem igazán jó ötlet a fejed fölé emelni, lendíteni, nevezzék a gyakorlatot bárhogy. Így a teljes TGU kiesik, hiszen a maradék 2/3-ban pontosan ezt tennéd, a súlyt fej fölé emelnéd. De az 1/3 is elég kihívás…
2. Ha A gyakorlataid során azzal szembesülsz, hogy a nyújtott lábad a levegőben kalimpál a gyakorlat elején, akkor ne is menj tovább, mert:
a. nagy súlyt használsz
b. mindegy mekkora súlyt használsz, a megfelelő izmokat nem vonod be a munkába
Ezért addig ne is erőlködj nagyobb súllyal, amíg egy kisebb súllyal nem megy legalább 3-5 darab 1/3 TGU. Szabályosan. Ilyenkor azt javaslom, hogy a nyújtott láb sarka alá – miközben a lábfej pipál – tégy 2-4 centi magas és közepesen kemény tárgyat, és már a mozdulat elején törekedj arra, hogy a sarkad told el magadtól távolra és nyomd a tárgyat a a súly kinyomásától. És íme, a sarkad lent marad. Gyakorold. A siker nem marad el…